Ďalších 5 trikov ako ušetriť online

Ďalších 5 trikov ako ušetriť online

Po prvých piatich trikoch prinášame sériu ďalších tipov, ktoré z vás urobia expertov na nakupovanie online. Tu je päť originálnych rád.

1. Zjednávajte so zákazníckymi službami

Stalo sa vám, že ste našli v emailoch skvelý zľavový kupón, ktorého platnosť skončila predvčerom? Nič sa nedeje. Zavolajte na zákaznícku linku a požiadajte, aby vám platnosť kupónu predĺžili, lebo sa práve chystáte urobiť objednávku. Neuveríte, ale v absolútnej väčšine prípadov vám kupón jednoducho predĺžia, comprar plancha de pelo. Alebo vám dajú úplne nový. Možno to nebude fungovať vždy, obzvlášť, ak ide o malé položky. Ale oplatí sa to vyskúšať. Je dobré, ak nedáte hneď najavo svoj zámer. Buďte milý a opýtajte sa zopár otázok o konkrétnom produkte.

2. Vypýtajte si zľavu spätne!

Povedzme, že ste si zakúpili niečo pred dvomi dňami a práve dnes na to začala akcia. To skutočne naštve, že? Ale nemusíte zúfať. Mnohé spoločnosti vám zľavu poskytnú aj spätne, ak sa na nich obrátite. Možno vám nepošlú priamo peniaze, ale ponúknu kupón so zľavou na ďalší nákup. Stále je to lepšie než nič, nie? Oplatí sa využívať stránky, ktoré sledujú zmeny v cenách online obchodov. Niektoré kreditné karty používajú ochranu ceny. Bez ohľadu na to, kde ste nakúpili, vrátia vám rozdiel v cene do niekoľkých dní po nákupe. Ak by sa to vášmu obchodníkovi nepáčilo, pripomeňte im, že máte právo tovar vrátiť a pokojne si ho kúpite ešte raz za zľavnenú cenu.

3. Využite bonusy členských programov

Niektoré aplikácie vám umožnia získať body za konkrétne úkony. Nemusíte si hneď znepriateliť polovicu svojich priateľov šírením emailov a správ s ponukami vášho online obchodu. Sú aj iné možnosti. Niektorí predajcovia online vás odmenia napríklad za online prieskumy spokojnosti a za to vám dajú poukaz na zľavu alebo darčekovú kartu, či zľavový kód. Niektoré obchody majú v ponuke bonusové body za každý nákup. Pri dlhodobom nakupovaní môžete nasporiť dostatok bodov, aby ste si neskôr mohli za ne kúpiť ďalší tovar. Alebo aspoň získať zľavu.

4. Urobte si poriadok v emailoch

Motivácia upratať si v emailoch nemusí byť vždy len nuda – rizador de pelo opiniones. Niekedy je to jednoducho preto, že môžete takto začať zarábať. Áno, nikto z nás nechce dostávať neustále ponuky zo všetkých online obchodov, v ktorých sme kedy nakupovali. Nepotrebujeme byť informovaní o novinkách, zľavách, akciách. No ak sa chystáme u nich nakupovať, vtedy by sa nám táto informácia hodila. A práve na to je dobré mať poriadok v emailovej schránke. Existujú spôsoby, ako si môžete nastaviť emaily do zložiek a váš emailový klient to bude robiť úplne automaticky. Až potom budete musieť rýchlo nájsť informáciu z vášho obľúbeného online kníhkupectva, poďakujete nám.

5. Zozbierajte viac zľavových kupónov z viacerých emailov

Ak dostávate príliš veľa emailov na jeden zo svojich účtov, bolo by úplne šialené si na stránke zaregistrovať aj vašu druhú emailovú adresu. To je logické. Jedine, že by ste chceli zvýšiť svoje šance na zľavy. Niektorí obchodníci si však občas vylosujú zopár z registrovaných zákazníkov a venujú im kupóny či zľavy. Logicky, ak máte viacero losov (registrovaných emailov), zvyšujete svoju šancu. Podobne je tomu aj v prípade, že dostanú kupón všetci. Nemusí to byť výhodné, ak máte jednoducho 5% na nákup. Ale ak dostanete poukaz na 5 eur, je lepšie mať dva. Alebo viac.